
Hva innebærer det å sitte i utvalg?
Sosialistisk Ungdom har 5 ulike utvalg som alle jobber innenfor sine fagfelt. Å sitte i ett utvalg innebærer at man gjør ulike former for utvalgsarbeid. Dette innebærer blant annet å: lage ressurser til resten av SU (som aksjonspakker og innledninger), reise ut til fylkes/lokallag, holde skoleringer og representere SU i møte med samarbeidsorganisasjoner.
Hva innebærer det å sitte i Arbeidsgruppa for internfeministisk praksis?
Selv om vi i SU er feminister og antirasister så påvirkes vi likevel av undertrykkende maktstrukturer. Derfor må vi jobbe aktivt mot kjønnsroller og diskriminering innad i organisasjonen. Arbeidsgruppa for internfeministisk praksis jobber blant annet med å utvikle ressurser til tillitsvalgte, videreutvikle formøter og bidra til at SU er en trygg organisasjon å være aktiv i for alle.
Praktisk informasjon
Fristen for å søke er: 21 august. Utvalgene velges på landsstyremøtet 24.-25. september og man velges for 2 år. Her finner du søknadskjemaet: https://forms.gle/1bKsJcmqB8z4mL1k8
Hvis du har innspill til hva utvalget eller arbeidsgruppa bør prioritere å jobbe med i perioden kan det sendes direkte på e-post til lederne for utvalgene. Kontaktinformasjon finner du her:
Spørsmål om faglig utvalg:
Emma Pedersen: emma@su.no
Spørsmål om internasjonalt utvalg:
Kaja Yngsdal Hilleren: kaja@su.no
Spørsmål om miljøpolitisk utvalg:
Viktor Moe Hegerberg: viktor@su.no
Spørsmål om feministisk utvalg og antirasistisk utvalg:
Linnea Sandsberg: linnea@su.no
Spørsmål om Arbeidsgruppa for internfeministisk praksis:
Eirin Miljeteig Helgesen: eirin@su.no